Συνελήφθη από αστυνομικούς της Διεύθυνσης Αστυνομίας Ορεστιάδας ένας διακινητής, ο οποίος προωθούσε στο εσωτερικό της χώρας μη νόμιμους μετανάστες.
Αναλυτικότερα, στην Εθνική οδό Ορμενίου – Αρδανίου, αστυνομικοί του Τμήματος Συνοριακής Φύλαξης Διδυμοτείχου συνέλαβαν τον αλλοδαπό διακινητή, διότι τον εντόπισαν να οδηγεί Ι.Χ.Φ και να μεταφέρει παράνομα στο εσωτερικό της χώρας 3 μη νόμιμους μετανάστες, τους οποίους είχε αποκρύψει σε ειδικά διαμορφωμένη κρύπτη στο χώρο αποσκευών του οχήματος.
![](/sites/default/files/styles/lg_jpeg/public/articles/gada_0.png.jpeg?itok=59nw-iyn)
Ο συλληφθείς οδηγήθηκε στον αρμόδιο Εισαγγελέα, ενώ την προανάκριση ενήργησε το Τμήμα Συνοριακής Διδυμοτείχου Ορεστιάδας.