Οδηγούμε το ΜΑΝ Lion’s City E LE, το πρώτο αμιγώς ηλεκτρικό λεωφορείο χαμηλής εισόδου του κατασκευαστή, και εξετάζουμε κατά πόσο η τεχνογνωσία από τα γνωστά αστικά, ηλεκτρικά χαμηλοδάπεδα έχει μεταφερθεί και στη συγκεκριμένη κατηγορία.
Το MAN hTGΧ, όπως θα ονομάζεται το φορτηγό, προσφέρει μια εναλλακτική παραλλαγή κίνησης με μηδενικούς ρύπους για ειδικές εφαρμογές, για παράδειγμα για τη μεταφορά βαρέων υλικών και αντικειμένων – λατομικά προϊόντα, μεταφορά βυτίων, ή μεταφορά ξυλείας.